Новини

Ментальне здоров’я із програмою “Ти як?”

«Ти як?» та Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України представляють новий епізод проєкту «СенсоТека «Ти як?», що триває в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Це глобальна ініціатива, яка в Україні цього року проходитиме із закликом віднайти свої сенси, що у часи випробувань працюють як внутрішні опори.

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я пропонуємо ознайомитися із сайтом даної Програми та знайти для себе відповіді на важливі питання. Переходьте за посиланням: https://www.howareu.com/

Для кого і для чого «Ти як?»

Кожна людина народжується зі здатністю протистояти стресу. Але в наш час цей запас стійкості швидко виснажується через війну та невизначеність. А нам усе ще треба дбати про близьких та працювати на перемогу.

Понад третина українців відчуває розчарування (39 %) і безсилля (35 %). Майже вдвічі більше – напруженість (61 %) і втому (59 %). Такий топ емоцій показало останнє соціологічне дослідження «Ти як?».

Виникають ці емоції частіше тоді, коли реальність не збігається з нашими очікуваннями. І це відчуття, за словами фахівців, дуже легко сплутати з втратою сенсів.

Сьогодні Україна разом із багатьма країнами розпочинає Місяць обізнаності про ментальне здоров’я. Щороку в травні ми голосніше розповідаємо про його важливість, про зняття стигми й визнання того, що піклуватися про себе — це нормально.

В Україні глобальна ініціатива відбудеться під гаслом «Ти як? Сенси поряд. Віднайди свої на платформі howareu.com».

У контексті ментального здоров’я говоритимемо саме про сенси, бо в моменти розчарування, безсилля, втоми й напруженості вони можуть стати внутрішньою опорою. Можуть слугувати дороговказом і дати перспективу. Не просто вказати напрям, а наповнити його змістом, відповідаючи на питання: «Для чого я щось роблю?»

Хотілося б, щоб українці звернули увагу на свій емоційний стан і взяли відповідальність за нього. А «Ти як?» допоможе знаходити в собі сили щодня, навчитися піклуватися про себе, опановувати стрес, тривогу, гнів тощо.